Punnvõrri karikasarja Grande Finale 2018

Punnvõrri karikasarja Grande Finale 2018

„Tere tulemast siloaugurallile!“

Toimumise aeg 8. september 2018 Vaimastveres

Asukoht
Sihtpunktiks on Vaimastvere küla, Jõgeva vald. Tulles Tartu poolt, keera Vaimastveres Piibe maanteelt paremale, Tallinna ja Rakvere poolt tulles vasakule. Sõida u 1 km ja seejärel pööra vasakule ja peagi jõuad sihtkohta. Ristmikel olemas ka viidad. Google mapsi link: https://goo.gl/maps/TDBCRYtJ7H52

Boksialale on lubatud parkida ainult võistlejatele vajalik tehnika ja haagised vajaliku varustusega. Boksiala asub siloaukude vahel, st, et ala on kitsas ning väga täpselt piiritletud. Boksialale tuua vaid oluline kraam. Ülejäänud autodel on parkimisala selleks tähistatud kohas – tiimidel telkimisalal, mis asub raja lähedal ja pealtvaatajatel külaliste parklas.

Võistlusrada
Võistlussõit toimub väga mitmekesisel rajal: metsa vahel, heinamaal, osaliselt rada kruusane ja kivine, osaliselt mullarada, mis vihmaga on porine. Rada läbib siloauke, mis on kaetud asfaltkattega. Väike lõik rajast läheb läbi tiigi, mis vihmaga annab võimaluse sõita läbi vee. Esineb järske tõuse ja languseid, null-kurve ei ole, rada on suhteliselt kiire. Kuna rada on korralikult sisse sõitmata, siis kohati ka ebatasane. Raja pikkus on u 1,2 km.

NB! Rajavideo ja muu info on üleval ka Facebookis: otsi üritust „ Punnvõrr 2018 Grande Finale“ või jälgi „Vaimastvere võrritajad“ gruppi.

SPRINT
Võistlusklassid:
Originaal (retro)
Standard vanus -25 a.
Standard vanus 25+ a.
Hiinakad
Tüdrukud
Kaalukad 100+
Open
Külgkorvid
Käbid-Kännud

Ajakava ja võistlusjuhend
8.00 – 9.30 sprindi registreerimine
9.15 – 9.45 rajaga tutvumine
9.50 – võistlejate koosolek
10.00 – 14.00 – sprint
NB! Autasustamine õhtul pärast kestvussõidu lõppu (orienteeruvalt 20.30)!

Võistlustele eelregistreerimine kohustuslik.
Registreerimine 21. august – 2. september.

Osavõtutasu kanda: Kerle Pärt EE597700771001734044 LHV
Märkida ära klass, nimi, number.
Stardimaks on soolodel 10 eur ja külgkorvidel 20 eur.

Võrrid ja sõitjate varustus peavad vastama võistlustingimustele (reegleid saab lugeda www.sakusaaruklubi.ee).
Lisainfo: Rein Pärt 56564798

Minide sõit
NB! Peale sprindi esimesi starte toimub MINIDE sõit 15min, millest saavad osa võtta poisid ja tüdrukud kuni 13. eluaastani (kaasa arvatud). Võistlusrattaks sobivad kõik iseliikurid (ka variaatoriga) kubatuuriga kuni 50cc. Osalustasu ei ole, eelregistreerida võib meili teel andres.poldver@eesti.ee. Start antakse registreerimise järjekorras. Minide autasustamine kohe peale sprinte.

Minide võidusõiduks vajalik:

  1. Kirg kaherattaliste vastu, mis ei lase magadagi!
  2. Vanus kuni 13 a. (k.a)
  3. Kaherattaline kuni 50 Cc masin
  4. Saapad, kindad, kiiver jms.
  5. Vanema kirjalik luba (leiab kodulehelt)

Osavõtt tasuta ja kõigile meened! Registreerimine ka kohapeal.

 

KESTVUS:

Võistlusklassid:
Retro
Open
Hiinakad
Erikülalised

Ajakava ja võistlusjuhend
12.00 – 14.00 – kestvuse registreerimine
14.15 – 14.45 – rajaga tutvumine
14.45 – võistlejate koosolek
15.00 – kestvuse start (võidukihutamine 15.00-20.00). Kui start hilineb, langeb finišilipp ikka kell 20.00!
* Korraldajal on õigus vajadusel kestvussõidu võistlusaega lühendada.
20.30 – hooaja lõpetamine, autasustamine ja aasta kokkuvõte.
Peale autasustamist afterparty hommikutundideni!

Tehniline komisjon:

Tehniline komisjon viiakse läbi registreerimistelgis. Tehnilise komisjoni käigus kontrollitakse võistlusratta tehnilist seisukorda ja osavõtutasu laekumist, eraldatakse käepaelad, mille alusel saavad võistlejad toitlustustelgist lõunasuppi.

Kuni 16 aastased (kaasaarvatud) peavad esitama vanema või hooldaja kirjaliku loa (saadaval nii punnvõrri kodulehel kui ka koha peal). Neile kes on esmakordselt võistlustel, väljastatakse uus numbritahvel koos ajavõtukiibiga (kellel on number väljastatud, saab ringilugemise kiibi). Turvanõuete ja tehniliste tingimustega saab tutvuda www.punnvorr.ee.

Võistkond koosneb 2-st kuni 4-st liikmest. Retroklassis osa võtta soovijatel peab olema tehniliseks kontrolliks eemaldatud süütekaas. Rajale proovisõitu on lubatud tegema minna vaid võistlejail, kes on registreerunud, kelle võistlusrattale on kinnitatud numbrimärk ja ringilugemise kiip, kohtunike poolt on väljastatud käepael ja kes kasutavad nõuetele vastavat turvavarustust. Rajaga tutvumine toimub vastavalt ajakavale.

NB! Rajaga tutvumise ajal läbige vähemalt üks ring sisse lülitatud tuledega, et ringilugemise tiim saaks kontrollida võimalikke häireid andurite töös!

Start ja võistlus:
Start toimub seisvate mootoritega. Stardijärjestus vastavalt registreerimisjärjestusele. Enne starti kutsutakse võistlejad registreeringujärjekorras rajale ning sooritatakse eelring ühtlaste vahedega ja üksteisest möödumata. Stardijoonele jõudes näitab kohtunik võistlejale stardikoha.

Võistlusklassid retro, vabaklass, hiinakad ja erikülalised võistlevad koos, kuid arvestust peetakse eraldi. Sõidu kestvus on 5 tundi.

NB: Kuna tegemist on motospordi üritusega, siis ALKOHOLIJOOBES sõitmine keelatud!!!

Hämaral ajal 19:00 – 20:00 on kohustuslik vähemalt üks valge valgusega latern eestvaates ja punane tagantvaates kinnitatuna kas võrri või sõitja külge. NB! Kinnitatud latern peab kindlasti töötama s.t. valgustama ettenähtud ajavahemiku jooksul. Mittepõlev valgusti loetakse tehniliseks puuduseks ja sõiduvahend juhatatakse boksialale puuduse kõrvaldamiseks.

Kõik märkused, tähelepanekud ja protestid võistluse kulgemise ja reeglistiku täitmise / mittetäitmise kohta tuleb esitada peakohtunikule, kellelt on õigus nõuda tagasisidet mõistliku aja jooksul, arvesse võttes võimaliku rikkumise asjaolusid.

Autasustamine ja võistluse lõpetamine:
Autasustamistseremoonia viiakse läbi orienteeruvalt pool tundi peale finišilipu langemist. Võimalusel võidakse sellega alustada ka varem. Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat võistkonda medalite ja karikatega  ning meenemedalid saavad kõik võistlusel osalejad.

Võistlustele eelregistreerimine:
Eelregistreerida palume hiljemalt 02.09.2018.
Võistlusele registreerimiseks palume kanda osavõtutasu 35 EURi võistkonna kohta arveldusarvele: KERLE PÄRT EE597700771001734044 LHV.
 Selgitusse märkida:

  • võistkonna esindaja nimi, asukoht/ klubi
  • võistlusklass (retro, open, hiinakas, erikülaline)
  • võistlusnumber (kes kestvussõidul esmakordselt, neile väljastatakse kohapeal vaba number)
  • võistlejate arv (2-4)

Muu oluline info:
Keevitusvõimalus on olemas.

Pärast võidukihutamist jätkub afterparty kuni hommikutundideni. Muusikalist meelelahutust pakub DJ Rein Karu. Osavõtt rangelt soovituslik. NB! Hea ilm on tellitud.

Kes soovib ööbida, võtab endale kaasa meelepärase ööbimisvahendi (telgi, haagissuvila, auto vms). Õhtuseks koosviibimiseks võtab igaüks kaasa endale meelepärased snäkid ja joogid. Kohapeal on orienteeruvalt südaööni olemas puhvet, kus saab maksta ka kaardiga.

Täiendavad küsimused võistluse korralduse kohta: Rein Pärt 5656 4798 (tehnilised küsimused), Kerle Pärt 5665 8683 (korralduslikud küsimused)