Reeglid

 

Võistlusklassid: ORIGINAAL (vanus vaba), STANDARD -25a ja +25a, OPEN, HIINAKAS, 100+, KÄBID/KÄNNUD, KORVID.

 

Tüdrukud:  Selles klassis sõidavad naissoost isikud vene standard- ,originaal- ja hiina pärioluga standard klassi võrriga.

100+ klass: Selles klassis saab sõita STANDARD, ORIGINAAL ja HIINAKA klassi võrriga. Võistleja peab kaaluma tava riietes (mitte sõidu vormis) vähemalt 100kg. Võistluspäeva alguses registreerimisel kaalutakse.

KÄBID/KÄNNUD: Sõita võib originaal, standard ja hiina standard võrriga.
Meeskonda kuulub kaks liiget –  lapsevanem ja laps. Isa või ema peab olema isiklikult poja või tütre vanem. Ei või võistelda onud tädid vennapojad jne.
Vanuse piirangut pole!

Sõidu pikkus on orienteeruvalt 10 ringi – 5 ringi sõidab laps ja 5 ringi sõidab lapsevanem (ringide arv lepitakse kokku võistlejate koosolekul enne starti). Vahetus on kohustuslik. Kontrollitakse. Valel ajal vahetusele kaasneb võistlusest eemaldamine (disklaf). 
Selle klassi sõidud lähevad ka karikasarja arvestusse. 

 

Tehniline boks:
Alates 2009 aastast on võistluste juures tehniline boks. Selle tööd korraldab võistluse korraldaja. Tehniline boks asub teatud tsoonis- ( see on märgitud või antakse teada võistlejatele kohapeal). Tehnilises boksis kontrollitakse võrri vastavust tehnilistele tingimustele. Mootor ja seal küljes olevad mootoridetailid peavad vastama vastava klassi tehnilistele tingimustele. Samuti numbri olemasolu ja suurus. Pidurite korrasolek (mõlemale rattal peab olema pidurid nii ees kui taga) ja mootori kolvi suuruse mõõtmine.Kolvi suuruse mõõtmine ja muude tehniliste asjade mittevastavus võistluse juhendile ja selle kontrollimisest keeldumine omaniku poolt võrdub võistleja diskvalifitseerimisega võistlusest. Soovitavalt võiks võistlejal boksis olla isiklik küünla võti. (selle puudumisel leiame lahenduse).