Pildid
DELFI VIDEO: Toomas Vabamäe Mõisaküla LeMans-ist: rada on väga keeruline
Vurrientusiast Mõisaküla Le Mansist: kolm tundi on maksimaalne aeg ühel juhil sõitmiseks
Uno Tisler
Videod

Mārtiņš Muižulis
Video1

Janek S
Pildid

Motosport
Pildid

Tulemused:
ÜLD
RETRO
SPORT
HIINAKAD

Mõisaküla linnas 11. ja 12. juulil punnvõrride ööpäevase kestvussõidu
„24h Mõisaküla LeMans“ ajal toimuvatest tegevustest ja ettevõtmistest

Reede 11.07.2014
• Mõisaküla kesklinnas bussijaama vastas avatud muuseum kell 10:00 – 17:30
Näha saab väljapanekut „Suits, viin ja naised“ ja loomulikult püsinäitust, mis tutvustab Mõisaküla ajalugu alates asula tekkimisest, linna haridus- ja kultuurielu ning sporditegevust. Muuseumi väärtuslikemaid eksponaate on kahtlemata Mõisakülast sirgunud olümpialase, raskekaalu tõstja Arnold Luhaääre olümpiamedalid. Voldiku või käepaelaga seltskondadele külastus TASUTA! Tualeti kasutamise võimalus.
• Linna peatänava serval avatud alates kell 21:00 Siliina söögimaja, mis pakub mõnusat olemist ja koduseid eineid. Uksed avatud hiliste tundideni. Astu läbi!
• Tuletõrje pargis reedest laupäeva õhtuni lubatud telkimine.
• Võrrisõidu raames astub üles ja teeb muusikat kohalik UDO Band.
• Vanal staadionil soovijail võimalik end lõkke ääres hästi tunda.

Majutus

Võimalik broneerida omale hea uni Mõisakülast 3km. kaugusel Kamaral.
Pakkuda 5 tuba (1-2 kohta toas). Kontaktisik Urmas, tel. 50 41 087

Mõisakülas sees pakkuda 4-kohalised kämpingud. Kontaktisik Kaja Õigus, tel. 56 986 235
NB! Kristlik territoorium – alkoholi tarbimine KEELATUD!
Samalt kontaktilt võimalik broneerida omale linnas korteris hea uni kuni 5-le inimesele.
Laupäev 12.06.2014
• Hommikul kell 8:00 avatakse saun. Võrridel võidu sõitjaile sauna külastus TASUTA!
Naistele saun 10:00 – 12:00 Muul ajal tuleb külastajail oma vahel ise sauna külastamise kord koha peal kokku leppida. Saun avatud kuni 20:00.
• 9:00 Saab alguse vanal staadionil Laat. TULE! OSTA! MÜÜ! VAHETA!
Tule ja veeda meeldejääv kogupere nädalavahetus südasuvises Mõisakülas koos tulihingeliste võrrivõidusõitjate ja paljude külalistega väljast poolt!

 

Mõisaküla 2014 juhend

Raja tutvustus

Registreerunud võistlejad

Punnvõrride Kestvussõidu Karikasarja „PunKK 2014“ 3. etapp:24h Mõisaküla LeMans
11. – 12.  juulil 2014

Ajakava ja võistlusjuhend

REEDE

14:oo – 16:oo  Saabumine
14:3o – 17:oo  Registreerimine, tehniline komisjon
16:oo – 17:oo  Rajaga tutvumine. Rajal turvavarustuse kandmine kohustuslik!

NB! Turvavarustus mõistlik kõigil selleks kellaajaks, et hiljem start ei viibiks.

17:1o – 17:2o  Võistluse avamine. Kõned.
17:2o – 17:45  Paraadring linna keskusesse ja ajavõtuseadmete kontroll.
17:45 – 17:59  Stardiks rivistumine.

18.oo               Start!  24 tundi kestva sõidu algus.

LAUPÄEV

 18:oo              Finish! Võrrid vaikivad, võistlejad naasevad sadulast.

18:oo – 19:oo  Kokkuvõtete tegemine
19:3o               Autasustamine. Võimalik alguse muutumine varasemale ajale.

Võistlusklassid

  1. Retro
  2. Sport
  3. Hiinakad
  4. Vaba klass erikülalistele 

 Saabumine

Asukoht: Lõuna-Eesti, Viljandimaa, Mõisaküla linn. Valga-Uulu maanteelt keerata maha Mõisaküla teeristi bussipeatusest Mõisaküla suunas ja sõita 2,3 km. Linnas sees Pärnu tänaval uued juhised teeviitade näol. Boksialale on lubatud parkida ainult võistlejatele vajalik tehnika  ja haagised vajaliku varustusega. Autodele eraldi parkimisala linna staadionil pealtvaatajaile-võrrisõpradele.Parkimist koordineerib helkurvestides korraldusmeeskond.

Võistlusrada

Võistlusrada kulgeb vana raudteetehase territooriumil, linnatänavatel, vanal raudtee tammil.
Ringi pikkus orienteeruvalt 1,4km.
Raja kate varieeruv. Kruusatee, asfalt, lahtine pinnas, muru.

Tehniline komisjon

Tehniline komisjon viiakse läbi kohtunike telgis kohtunike poolt. Soovitame tulla tehn.komisjoni võimalikult varakult, et vältida hilisemat ülekoormatust.
Tehnilise komisjoni käigus kontrollitakse võistlusratta tehnilist seisukorda, meeskonnaliikmete turvavarustust ja osavõtutasu laekumist, eraldatakse käepaelad ja antakse võistlejaile üle väike meene. Kuni 16 aastased (kaasaarvatud) võistlejad lubatakse võistlema ilma osavõtutasuta, küll aga on nõutav nende vanema või hooldaja kirjaliku loa olemasolu.

NB! Sarnaselt eelneva kahe etapiga sel hooajal on kestvussõidus kohustuslik kanda stardinumbrit ka tagantvaates. Numbri võib kinnitada või kleepida võistlusrattale, särgile, jopele või kiivrile (võib kasutada ka teipi). Kuna numbrit on lubatud kanda ka kiivril, siis sellest tulenevalt on numbrimärgi minimaalne kõrgus nõutav vähemalt 50 mm (loodetavasti riietusele paigaldatakse suurem). Number peab olema pealekantavalt pinnalt selgesti loetav.

Võistkond koosneb 2-st kuni 4-st liikmest.

Tehnilisse komisjoni peavad ilmuma kõik ühe võistkonna liikmed korraga.

Turvavarustust ei pea tehnilisse komisjoni kaasa võtma, kuid seda kontrollitakse sõidu käigus ning nõude rikkujad kõrvaldatakse rajalt varustuse komplekteerimiseks.

Kohustuslik turvavarustus: motokiiver (ehitus- ja jalgrattakiiver ei ole lubatud), pikad varrukad särgil, jakil vms., pikad püksid, saapad, kindad.

Soovituslik turvavarustus: kinnine lõuakaitsmega kiiver, põlve- ja küünarnuki kaitsmed, kaitseprillid, visiir vms. nägemist kaitsev varustuselement. Turvavarustuse nõuetele vastavust saab soovi korral täpsustada tehnilise komisjoni raames. Turvanõuete ja tehniliste tingimustaga saab tutvuda www.punnvorr.ee

 Retroklassis osa võtta soovijatel peab olema tehniliseks kontrolliks eemaldatud süütekaas.

Rajale proovisõitu on lubatud tegema minna vaid võistlejail, kes on registreerunud ehk omavad käepaela, kelle võistlusrattale on kinnitatud numbrimärk ja kes kasutavad nõuetele vastavat turvavarustust. Rajaga tutvumine toimub vastavalt ajakavale.

Võistlusratta all mõistetakse punnvõrri, millest säilitatakse võistluse kestel vähemalt sama raam ja karteripooled ( keelatud on asetada numbrit teisele võrrile või vahetada mootorit).

Peale võistlust kutsutakse valik võistlejaid vastavalt kohtunike otsusele täiendavasse kontrolli, kus veendutakse mootori vastavuses tehnilistele nõuetele.

Kohtunikel on õigus võistlejaid ja/või võistkondi hoiatada ja/või diskvalifitseerida.

Täiendavast kontrollist keeldumine võrdub diskvalifitseerimisega.

 Start ja võistlus

Start toimub seisvate mootoritega. Stardimärguande annab kohtunik vastavalt punase ja rohelise lipu abil. Võistlusklassid retro, sport ja hiinakad (vt. tehnilised tingimused) võistlevad koos, kuid arvestust peetakse eraldi. Sõidu kestvus on kakskümmend neli tundi. Kontrollaega näeb ajavõtupoomi juures suurelt kellalt ning aja lõppemisest annavad märku kohtunikud.

Piloodi vahetuseks asub raja kõrval spetsiaalne vahetusala. Vahetusalas võivad viibida vaid vahetult sõidule ootavad või sealt naasevad  täisvarustuses võidusõitjad. Vahetusalas tankimine on keelatud! Remonti ja tankimist teostatakse boksialal, kus liiklemine peab toimuma ohutult.
Rajalt maha sõites tuleb kaasvõistlejatele anda märku käe tõstmisega, et vältida kokkupõrkeid.
Stardijärjestus vastavalt registreerimisjärjestusele. Enne starti kutsutakse võistlejad registreeringujärjekorras rajale ning sooritatakse eelring ühtlaste vahedega ja üksteisest möödumata. Stardijoonele jõudes näitab kohtunik võistlejale stardikoha.

Kogu võistluse kestel viibib boksialal tehniline abi, varustatuna keevitusaparaadi, metallilõikuri, kompressori ja muu vajalikuga.

Pimeda ajal 23:oo – 04:oo on kohustuslik vähemalt üks valge valgusega latern eestvaates ja punane tagantvaates kinnitatuna kas võrri või sõitja külge. NB! Kinnitatud latern peab kindlasti töötama s.t. valgustama ettenähtud ajavahemiku jooksul. Mittepõlev valgusti loetakse tehniliseks puuduseks ja sõiduvahend juhatatakse boksialale puuduse kõrvaldamiseks.

Kõik märkused, tähelepanekud ja protestid võistluse kulgemise ja reeglistiku täitmise / mittetäitmise kohta tuleb esitada peakohtunikule, kellelt on õigus nõuda tagasisidet mõistliku aja jooksul arvesse võttes  võimaliku rikkumise asjaolusid.

Autasustamine ja võistluse lõpetamine

Autasustamistseremoonia viiakse läbi orienteeruvalt poolteist tundi  peale finishimärguande andmist. Võimalusel võidakse sellega alustada ka varem. Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat võistkonda.

Võistlustele eelregistreerimine

Võistlusele registreerimiseks palume kanda osavõtutasu 10 EUR-i võistleja kohta (kuni 16 a. tasuta) arveldusarvele: Ilmar kuusk;  swedbank; konto nr.:  EE682200001105247233

Selgitusse märkida:

  1. võistkonna esindaja nimi
  2. kontakttelefoni number
  3. võistlusklass (retro, sport, hiinakas)
  4. stardinumber (kes kestvussõidul esmakordselt, neile väljastatakse kohapeal vaba number)
  5. asukoht või klubi
  6. võistlejate arv (2-4).

Eelregistreerida palume hiljemalt 7 juuliks 2014. Stardijoonele kutsutakse vastavalt registreerimise järjekorrale. Kohapeal registreerimine 20.- EUR. (kaasaarvatud 16 a. ja nooremad)

TERE TULEMAST!

 Täiendavad küsimused võistluse korralduse kohta:

5172448 Ilmar Kuusk

53938220 Alar Johanson