Võrrid on Moe(s)l, PunKK 4. etapp

Võrrid on Moe(s)l, PunKK 4. etapp

Kestvussõidu 4. etapp!

Minide võidusõit II etapp

Laupäeval, 10. augustil 2019 toimub Lääne-Virumaal Tapa Vallas Moel PUNnvõrride Kestvussõidu Karikasarja 4. etapp ja teine minide sõit.

 

 

Tutvustus: Võistlused toimuvad Moe piiritustehase vastas, üle tee krundile rajatud võistlustrassil. Võistlejatele on mõeldud kaks parklat mis on tähistatud raja skeemil nimetustega „PARKLA“. Tehnilise boksi alale võib vajadusel parkida ühe auto või haagise ja soovi korral püstitada telgi. Võrride häälestamiseks on mõeldud teelõik, mis jääb kahe keelumärgi vahele. Suurele maanteele ei ole soovitav minna.

KESTVUSSÕIT:

08.00 – 10.30 registreerimine, rajaga tutvumine
10.00 – 10.30  minide sõiduks registreerimine.
10.30 – 11.30  minide sõit(20min) ja autasustamine
11.30 – 11.50 kestvussõiduks valmistumine, võistlejate koosolek
12.00  00.00  kestvussõit

 Eelregistreeruda palume 06. augustiks 2019

Kestvussõidu registreerunuid saab vaadata siit

Minide sõidust osavõtt on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine, mida saab teha siit

Minide sõidule registreerunuid saab vaadata siit

Võistlusklassid:

Retro  

Originaal 

Vaba klass

Hiinakad

 

Saabumine, tehniline komisjon:

Tehniline komisjon viiakse läbi kohtunike telgis kohtunike poolt.

Soovitame tulla tehnilisse komisjoni võimalikult varakult, et vältida hilisemat ülekoormatust.

Tehnilise komisjoni käigus kontrollitakse võistlusratta tehnilist seisukorda ja osavõtutasu laekumist, eraldatakse toidutalongid. Kuni 16 aastastel (kaasaarvatud) võistlejatel on nõutav nende vanema või hooldaja kirjalik luba (vastav blankett on saadav kodulehel www.punnvorr.ee või täidetakse registreerimisel). Kõik võistlejad allkirjastavad registreerimisel omavastutusdeklaratsiooni. Registreerimisele kaasa võtta isikut tõendav dokument, mille alusel väljastatakse ringilugemise transponder. Esmakordselt võistlusel osalev võistkond saab korraldajate poolt vajadusel numbritahvli.

NB! Kestvussõidus on kohustuslik kanda stardinumbrit ka tagant vaates. Numbri võib kinnitada või kleepida võistlusrattale, särgile, jopele või kiivrile (võib kasutada ka teipi). Kuna numbrit on lubatud kanda ka kiivril, siis sellest tulenevalt on numbrimärgi minimaalne kõrgus nõutav vähemalt 50 mm (riietusele paigaldage suurem number). Number peab olema peale kantavalt pinnalt selgesti loetav.

Võistkond koosneb 2-st kuni 4-st liikmest.

Tehnilisse komisjoni peavad ilmuma kõik võistkonnaliikmed korraga, kuid ei pea olema kohustuslikus turvavarustuses, mida aga kontrollitakse pidevalt võistluse käigus. Kohustuslik on motokiiver (ehitus – ja jalgrattakiiver ei ole lubatud), pikad varrukad särgil, jakil vms., pikad püksid, pahkluud katvad jalanõud (saapad), kindad. Soovituslik: kinnine lõuakaitsmega kiiver, põlve – ja küünarnuki kaitsmed. Turvanõuete ja tehniliste tingimustega saab tutvuda www.punnvorr.ee

Rajale proovisõitu on lubatud tegema minna vaid võistlejatel, kes on registreerunud, kelle võistlusrattale on kinnitatud numbrimärk ja kes kasutavad nõuetele vastavat turvavarustust. Rajaga tutvumine toimub vastavalt ajakavale.

Peale võistlust kutsutakse valik võistlejaid vastavalt kohtunike otsusele täiendavasse kontrolli, kus veendutakse mootori vastavuses tehnilistele nõuetele. Enne mootori lahti võtmist on kohapeal võimalus see puhtaks pesta ja kuivatada, et vältida mootori kahjustamist.

Kohtunikel on õigus võistlejaid ja/või võistkondi hoiatada ja/või diskvalifitseerida.

Täiendavast kontrollist keeldumine võrdub diskvalifitseerimisega.

Kombineeritud kestvussõidu start ja võistlus:

Start antakse võrridele, millel puudub mootor. Lipu langedes paigaldatakse mootor (kibekiiresti), võib kasutada max. kahte meeskonna liiget (reeglid p.2). Mootor peal, võib alustada sõitu. (Naiste võistkond võib vajadusel appi kutsuda ühe mehhaaniku. Võrri juures toimetab ikkagi ainult kaks inimest)


Mootori all mõeldakse – mootorit. Leegitoru, trossid, kett, bensiinivoolik peavad olema mootorist eraldatud. Mootoriga võib olla ühendatud gaasitross.


Kell 21.00 peab sisse lülitama tuled. 

 

Võistlusklassid retro, originaal, vaba klass ja hiinakad (vt. tehnilised tingimused) võistlevad koos, kuid arvestust peetakse eraldi. Sõidu kestvus on kaksteist tundi.

Piloodi vahetuseks asub raja kõrval spetsiaalne vahetusala. Vahetusalas kõrvalistel isikutel viibimine keelatud ja võrri remontimine keelatud. Vahetusalas võib tankida ja seda teostavad sõidult tulev ja sinna minev võistleja. Vastasel juhul tuleb tankida boksialal. Remonti teostatakse boksialal. Üldisel boksialal liiklemine peab toimuma ohutult!

Boksiala kõrval asuvas garaažis asub keevitusaparaat, metalli lõikur ja kompressor.

Autasustamine ja võistluse lõpetamine:

Autasustamistseremoonia viiakse läbi pjedestaali juures orienteeruvalt 30 minutit pärast sõidu lõppu. Võistlejate vahel loosime välja ka erinevaid auhindu!

Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat võistkonda. Kõigile ülejäänud võistlejatele väike meene.

Võistluste kulgu aitavad meeleolukamaks muuta kaks rahvakunsti ansamblit kultuurijuhi AIMAR PARMU taktikepi all. 

NB! Peale võistluse lõppu ei pea koju ruttama. Kuna ürituse lõpp jääb öötundidele saab boksialale püstitada ööbimiseks telgi. Võtke grillid kaasa ja meeleolukas „afterparty“ on garanteeritud.

 

Kestvussõidul osalejatel palume kanda osavõtutasu 30 EUR-i võistkonna kohta arveldusarvele: EE781700017003468360 MTÜ Punnvõrr.

Selgitusse märkida:

Võistkonna esindaja nimi

Kontakttelefon

Võistlusklass:  retro(väntadega), originaal, vaba klass, hiinakas

Stardinumber (esmakordsele osalejale väljastatakse kohapeal vaba number)

Asukoht või klubi

Võistlejate arv (2-4)

Kohtumiseni Moel, tuli torusse ja säde silma!
PunKK 2019 aktiiv

Moe 2019 peakorraldajad:

Janno Tiido tel: 5033543
Email:   jannometsatood@gmail.com

Andres Põldver tel: 5033543
Email:   andres.poldver@eesti.ee