Uus hooaeg toob võrride kiirendusvõistluse ja 24-tunnise sõidu

Uus hooaeg toob võrride kiirendusvõistluse ja 24-tunnise sõidu

Punnvõrri karikasarja 2022. aasta hooaeg algab juba vähem kui kuu aja pärast. On aeg tutvustada, mida tänavune hooaeg kaasa toob. Praeguse kava järgi leiab sel hooajal aset 5 kestvussõiduetappi ja 5 sprindietappi. Minid saavad rajale kolmel punnvõrri karikasarja etapil. (Vaata täpsemat infot 2022. aasta võistluskalendrist, kalender täieneb ja täpsustub hooaja vältel).

Hooaja naelaks on pärast mitmeaastast pausi taas 24-tunnine ehk ööpäevane kestvussõiduetapp, mis leiab aset 8.-9. juulil Vaimastveres. Viimane ööpäevane võrrisõit toimus 2018. aastal Tehvandil.

Karikasarja avaetapp on 14. mail Aovere lähistel Raidi krossirajal, kus võisteldakse nii sprindis kui ka kolmetunnisel kestvussõidul.

Seejärel jätkub hooaeg erilise üritusega. 28. mail Jõgeva linnas leiab aset punnvõrride kiirendusvõistlus. Sündmus toimub Jõgeva linna sünnipäeva raames. Ootame osalema kõiki võrrisarjas kaasa löövaid võrrisõitjaid ning teisigi, kel võrrid kuuris jõude seismas. Osalemine on kiirendusvõistlusel TASUTA. Et tegu on meelelahutusliku šõuüritusega, siis head võistlejad, lööge võrrid läikima ja sättige endale veidi edevamad sõiduriided selga. Kiirendusvõistlusel valib rahvas oma lemmiku võrrisõitja, kellele läheb eriauhind.

Südasuvel on kõik võrrisõitjad oodatud Vaimastverre, et maha pidada ööpäevane kestvussõit.

Kui varem on Vaimastvere etapp kandnud nime „Siloauguralli“, siis sel korral on võistluse ametlikuks nimeks: „Vaimastvere Lehm Ants“ (Loe: lehmants, või siis pehmelt: lehmans).

Hooaja finaalvõistlus leiab sel korral aset Kuusalus, kus saavad rajale sprinterid, kestvussõitjad ja minid.

NB! Kestvussõidus on retro-klassis taas kontaktsüüde. Sprindis muutusid veidi mõned võistlusklassid: Muutus standardklass ja openklass, kus uued vanuserühmad: (nüüdsest standard -40 ja standard 40+ ning open -40 ja open 40+)

Vaata tehnilisi tingimusi ja võistlusjuhendit.

Jälgi uusi uudiseid punnvorr.ee veebist ja Facebooki lehelt Punnvõrr.