PUNNVÕRRI KARIKASARI 2024 alias  HULLUMEELNE VÕRRIAASTA

PUNNVÕRRI KARIKASARI 2024 alias  HULLUMEELNE VÕRRIAASTA

Viimane aeg hakata sättima! Algab üks tõsiselt pöörane hooaeg, mida pole enne nähtud – võidusõite on palju ja nende seas on ka hulganisti pikki sõite (24h sõit Siimusti karjääris ja 8h Pirita velodroomil). Lisaks on uusi korraldajaid ja neli täiesti uut kestvussõidu rada, mida avastada. Ootame sellest hooajast osa saama kõiki võrritiime, kes kunagi üldse kestvussõitudes on osalenud. Sest mine sa tea, mida tulevik toob! TEEME KOOS SELLISE VÕRRIHOOAJA, NAGU HOMSET EI OLEKS! 

Uueks hooajaks tuletame meelde, et lugege läbi tehnilised tingimused ja reeglid – nendes on mõningaid muudatusi. Need on ehk kõige olulisemad muudatused:  

  • Kõikidel sõitjatel peab tagumine number olema särgi peal. Number peab olema piisavalt suur, et see oleks nii kohtunikule, kuid eelkõige ajavõtjale selja tagant nähtav. Number ei pea olema trükitud, vaid võib olla muud moodi särgi külge paigutatud (olge loomingulised, kuid trükitud numbrit on ehk kõige lihtsam lugeda). 
  • Võistkonna registreerimise tasu on 50 eurot. Kes registreerib meeskonna kohapeal või hilineb registreerimisega, peab maksma 70 eurot. Õigel ajal registreerimiseks piisab ka korraldajale sõnumi saatmisest. 
  • Väga oluline muudatus: üks mees võib sõita nii paljudes meeskondades kui tahab. Kuid oluline on igasse meeskonda eelregistreeruda ehk enne starti peavad olema meeskondade nimekirjad lukus (suvaliselt võistluse ajal meeskondade vahel liikuda ei saa). 

Reeglid 2024: http://www.punnvorr.ee/reeglid-2024/ 
Tehnilised tingimused 2024: http://www.punnvorr.ee/kestvussoidu-tehnilised-tingimused-2024/ 
Võistluskalender: http://www.punnvorr.ee/voistluskalender2024/

Lisaks kestvussõitjatele ja meeskonnasõitjatele saavad ka sel hooajal võistlustulle asuda SOOLOSÕITJAD SPRINDIVÕISTLUSTES ja SOOLOLAPSED MINIDES. 

Lühidalt minide karikasarja reeglid ja juhised: 

  • Sõitma on oodatud kõik kuni 13-aastased (kaasa arvatud) motosõbrad ja -huvilised, kellel on võistlusriistaks leida kasvule sobiv sääreväristaja või muu kuni 50cc kaherattaline masin. Osalemine on tasuta!
  • Minide sõidu kestvus igal etapil on 20 minutit. Minide võistlused viiakse läbi koos punnvõrri karikasarja kuuluvate sprindi- ja kestvussõitudega. 
  • Kõik osalised saavad meened ja esimesed kuus kohta ka karikad. 

SELLE HOOAJA “MAASIKAS“ PEALTVAATAJATELE

Peakorraldaja plaanib panna raja äärde ühe transponderiga ja tangitud ning turvavarustusega retro-klassi punnvõrri, millega on kõigil võimalus rajale minna ja võistlusest osa saada. Võid rajale minna ja sõita kasvõi ainult 3 ringi (või seni, kuni punnvõrr vastu peab) ja siis võistlust edasi raja kõrvalt nautida. Enne kui sadulasse istud, tutvustavad korraldajad koha peal muuhulgas ohutusreegleid, kuid kindlasti tuleb oma nimi registreerida võistlejate nimekirjas. Kasutage võimalust! 

Nii et viimane aeg on minna garaažidesse ja õlitada ära kõik kepsud ja kolvid ja muud vidinad, mis võrri küljes ripuvad, ajada masin käima, nautida võrrimürinat ja bensuhaisusid ning mõelda, et suvi ilma võrrirallita ja ilma võrrirahvata oleks ikka väga igav! Rajal näeme!