auto24ring juhend

Juhend.
Punnvõrride Kestvussõidu Karikasarja “PunKK! 2014” ringrajaetapp, auto24ring, laupäev 6. september.

Saabumine.
Võistlejad saabuvad peavärava kaudu. Tasuta pääsevad territooriumile ainult võistkonna esindajaga koos saabuvad meeskonnaliikmed eelregistreerinute nimekirja alusel.
Platsile pääseb üks sõiduk meeskonna kohta (koos meeskonna esindajaga), mille saab parkida parkimisplatsi vabadele kohtadele.
Võrride eelseadistus toimub parkimisplatsi alal ohutult liigeldes.

Rajaproov.
Toimub tsiklite ringrajasõidu lõunapausi ajal ehk vahemikus ca 15.15- 16.00 ning vastavalt Kohtunike juhistele.
Rajale pääsemiseks ei ole vaja eelnevalt tehnilist kontrolli läbida ega numbrimärki omada. Kohustuslik on rajale minek täisturvavarustuses.

Kohapealne registreering ja tehniline komisjon.
Algab peale rajaproovi ca 16.00.  Turvavarustust tehnilisse komisjoni kaasa vaja võtta ei ole, kuid samas on võimalik täpsustada olemasoleva varustuse vastavust reeglistikule.
Ringrajaetapil on kohustuslik  KINNISE LÕUAGA KIIVER! Ekipaaž peab olema tuvastatav ka tagantvaates (number seljale, suurema fondiga kiivrile vms.)
Erandina sellel etapil on lubatud tuulesuunajate ja gondlite paigaldamine võistlusriistale.
Võistlusratta all mõistetakse punnvõrri, millest säilitatakse võistluse kestel vähemalt sama raam ja karteripooled (keelatud on asetada numbrit teisele võrrile või vahetada mootorit).
Võistluste algusest alates peavad võistlusriistal põlema ees valge ja taga punane tuli (lubatud eraldi toitega nt. jalgrattatuled). Rada ei ole täies ulatuses valgustatud.
Täpsema info registreerimise kohta leiate eelmisest teatest. Eelregistreerimine osavõtutasuga 10 €/osavõtja kohta toimub kuni 31.augustini ning perioodil 1.- 3. september 20 €/osavõtja (sel perioodil ei kehti tasuvabastus alla 16a.). Alates 4. septembrist võistlusele enam registreerida ei saa.
Rajale pääseb maksimaalselt 100 ekipaaži.

Boksiala.
Boksiala asetseb vahetult pit-line’i kõrval ning sinna pääseb peale tsiklite sõidu lõppu ehk ca 19.30. Boksialale saab kaasa võtta tööriistad, kattevarjud, toolid jms. (sõidukit või haagist mitte!). Rangelt on keelatud asfaltkattesse puurimine, vaiamine või muul moel kahjustamine (trahvitav).
Boksiala on valgustatud, vajadusel on võimalik saada elektrit. Boksialal on ka ühiskasutuseks rellakas, kompressor ja keevitus.

Võistluste käik.
Võistluste avamine toimub ca kl 18.00 peahoone lähistel parkimisplatsil.
Võistlusekipaažid kogunevad peahoone juurde värava taha tsiklivõistluse lõpuks ca 19.30. Seal varustatakse kõik masinad ringilugemise transponderitega (need tuleb anda võistlemise lõppedes Virgo kätte!).
Kohtunikud lasevad võistlejad ükshaaval rajale vastavalt registreerimisjärjekorrale mille järel sõidetakse üks soojendusring üksteisest möödumata ning peatutakse stardijoone lähistel vastavalt Kohtuniku juhistele.
Võisteldakse klassides Retro, Sport ja Hiinakad.

Start!
Start toimub ühiselt ning seisatud mootoritega. Stardimärguandeks on punaste tulede kustumine stardifooris.
Rajalt boksialale siirdumiseks tuleb sõita pit-lane’ile  millele mahasõit on enne stardi/finishisirget, kusjuures pööramisel anda käe tõstmisega märku.
Pit-lane’il
 tuleb sõita mõõdukas ja ohutus tempos ning boksialalt ei tohi pit-lane’il  sõitjaid häirida.
Võistlejate vahetus toimub boksialas, liigelda tuleb kaasvõistlejatele arusaadavalt ning teisi takistamata.
Võistlusrajal toimub liiklus ainult päripidi. Keelatud on masina purunemisel teekonda lühendada ehk tõrkuv võistluspill tuleb lükata kogu raja trajektoori ohutult järgides boksilalale.

Finish.
Sõidu finshilipp langeb südaööl sõltumata võistluse algusajast ning Karikasarja osavõtupunkte saab kirja 4 (igaüks kes läbib vähemalt pooled ringid oma klassi võitjast)

Võistluste lõpetamine ja autasustamine.
Toimub algusega ca kell 00.15
Autasustatakse esmalt “auto24ringrajaetapi” edukaid ja õnnelikke ning seejärel PunKK! 2014 parimaid.
Ürituse lõpp orienteeruvalt 01.00.

Laupäeval toimub samas Eesti meistrivõistlused mootorrataste ringrajasõidus, pääse 7 €.
Info ja ajakava: www.auto24ring.ee

This Post Has One Comment

Comments are closed.