13.06 Viru-Nigula Punnvõrr

13.06 Viru-Nigula Punnvõrr

Punnvõrride Kestvussõidu Karikasarja „PunKK 2015“ 2. etapp:

Viru-Nigula Punnvõrr

Laupäeval, 13. juunil 2015

Ajakava ja võistlusjuhend
10.15 – 11.30 Registreerimine, tehniline kontroll
11.15 – 11.45 Rajaga tutvumine
12.10 Võistluste avamine, võistlejate koosolek
12.30 Koolieelikute rattasõit 700m (Kohustuslik kiiver)
13.30 – 19.30 Võistlussõit (6 tundi)
20.00 Autasustamine

Võistlusklassid
1. Retro
2. Sport
3. Hiinakad

Võistlusrada
Võistlusrada kulgeb tasasel pinnal.
Ringi pikkus orienteeruvalt 700-900 m.
Raja katteks on enamasti betoonplaadid ja vana asfalt, mõnes kohas ka veidike pehmemat pinnast.

Saabumine
Asukoht: Viru-Nigula, Viru-Nigula vald, Lääne-Virumaa. Viru-Nigulas on tee ääres suunavad viidad. Boksialale on lubatud parkida võistlejate autod ja haagised vajaliku varustusega.

Tehniline komisjon:
Tehniline komisjon viiakse läbi kohtunike telgis kohtunike poolt. Soovitame tulla tehn.komisjoni võimalikult varakult, et vältida hilisemat ülekoormatust.
Tehnilise komisjoni käigus kontrollitakse võistlusratta tehnilist seisukorda ja osavõtutasu laekumist ning eraldatakse käepaelad. Kuni 16 aastased (kaasaarvatud) võistlejad lubatakse võistlema ilma osavõtutasuta, küll aga on nõutav nende vanema või hooldaja kirjalik luba.
NB! Kohustuslik kanda võistlusnumbrit ka tagantvaates! (Kui tagantvaates võistlus number ei ole kinnitatud võrrile on see kohustulik kanda kas kiivrile või särgile. Kindlasti ei tohi olla võrril, särgil või kiivril erinevad numbrid). Kuna numbrit on lubatud kanda ka kiivril, siis sellest tulenevalt on numbrimärgi minimaalne kõrgus nõutav vähemalt 50 mm (loodetavasti riietusele paigaldatakse suurem ). Number peab olema pealekantavalt pinnalt selgesti loetav.
Võistkond koosneb 2-st kuni 4-st liikmest.
Tehnilisse komisjoni peavad ilmuma kõik võistkonnaliikmed korraga.
Turvavarustust ei pea tehnilisse komisjoni kaasa võtma, kuid seda kontrollitakse sõidu käigus ning nõude rikkujad kõrvaldatakse rajalt varustuse komplekteerimiseks.
Kohustuslikuks loetakse: motokiiver ( ehitus – ja jalgrattakiiver ei ole lubatud), pikad varrukad särgil, jakil vms., pikad püksid, kindad ja SAAPAD (Saapa kõrgus minimaalselt 17cm) (Kuna on olnud eelnevatel võistlustel probleeme saabastega siis plätud, tossud kaasa arvatud korvplalli, jalgpalli jne. tossud ja tennised ei ole lubatud) TURVALISUS ON TEIE ENDA JAOKS
Soovituslik: kinnine lõuakaitsmega kiiver, põlve – ja küünarnuki kaitsmed. Turvavarustuse nõuetele vastavust saab soovi korral täpsustada tehnilise komisjoni raames. Turvanõuete ja tehniliste tingimustaga saab tutvuda www.punnvorr.ee

 Retroklassis osa võtta soovijatel peab olema tehniliseks kontrolliks eemaldatud süütekaas.
Rajale proovisõitu on lubatud tegema minna vaid võistlejail, kes on registreerunud ehk omavad käepaela, kelle võistlusrattale on kinnitatud numbrimärk ja kes kasutavad nõuetele vastavat turvavarustust. Rajaga tutvumine toimub vastavalt ajakavale.
Võistlusratta all mõistetakse punnvõrri, millest säilitatakse võistluse kestel vähemalt sama raam ja karteripooled (ehk keelatud on asetada numbrit teisele võrrile või vahetada mootorit).
Peale võistlust kutsutakse valik võistlejaid vastavalt kohtunike otsusele täiendavasse kontrolli, kus veendutakse mootori vastavuses tehnilistele nõuetele.
Kohtunikel on õigus võistlejaid ja/või võistkondi hoiatada ja/või diskvalifitseerida.
Täiendavast kontrollist keeldumine võrdub diskvalifitseerimisega.

Start ja võistlus:
Start toimub seisvate mootoritega. Stardimärguande annab kohtunik vastavalt punase ja rohelise lipu abil. Võistlusklassid retro, sport ja hiinakad (vt. tehnilised tingimused) võistlevad koos, kuid arvestust peetakse eraldi. Sõidu kestvus on kuus tundi. Kontrollaega näeb ajavõtupoomi juures suurelt kellalt ning aja lõppemisest annavad märku kohtunikud.
Piloodi vahetuseks asub raja kõrval spetsiaalne vahetusala. Remonti ja tankimist teostatakse boksis. Boksialal liiklemine peab toimuma ohutult!
Kogu võistluse kestel viibib boksialal tehniline abi, varustatuna keevitusaparaadi, metallilõikuri, kompressori ja muu vajalikuga.

Autasustamine ja võistluse lõpetamine:
Autasustamistseremoonia viiakse läbi orienteeruvalt 30 minutit pärast sõidu lõppu.
Autasustatakse kõikide võistlusklasside kolme paremat võistkonda. Kõigile ülejäänud võistlejatele väike meene.
Kõik osavõtjad on oodatud välikatlas valmistatud kosutavale supile boksialal asuvas supitelgis.

 Võistlustele eelregistreerimine:
Võistlusele registreerimiseks palume kanda osavõtutasu 10 EUR-i võistleja kohta (kuni 16 a. tasuta) arveldusarvele:

Erkko Noormaa EE852200221020231751 Selgitusse märkida:

  • võistkonna esindaja nimi
  • kontakttelefoni number
  • kestvus
  • võistlusklass (retro, sport, hiinakas)
  • stardinumber (kes kestvussõidul esmakordselt, neile väljastatakse kohapeal vaba number)
  • asukoht või klubi
  • võistlejate arv (2-4).

Eelregistreerida palume vähemalt 7. juuniks 2015. Hilisematele eelregistreerijatele osavõtutasu 15.- EUR. Kohapeal 20.- EUR. (kaasaarvatud 16 a. ja nooremad). Stardijoonele kutsutakse vastavalt registreerimise järjekorrale.

TERE TULEMAST!

Kontakt: Erkko Noormaa
Tel: 56672377 (Mail: Erx377@gmail.com)

NB: KOHAPEAL VÕIMALUS OMALE KA SÖÖDAVAT JA JOODAVAT SOETADA!!! (sularaha)

REGISTREERUNUD:

11.06.2015